Konferencierer
PRIMABALLERINA
Om scenerne
Store Scene er Nakkefestivals store, klassiske open air koncertscene.
Dragen er Nakkefestivals open air intimscene. Dragen har en forkærlighed for uslebne diamanter og ædle stene med skarpe kanter.
Kabinettet er Nakkefestivals scene med særligt fokus på elektronisk musik og hiphop.
Pavillonen huser kun to programsatte events, og er Nakkefestivals åbne scene i form af en fold-ud-pavillon med adgang til strøm.
Henvend dig i Bandkontoret ved indgangen, hvis du vil booke tid. Først til mølle!
Onsdag
Store Scene | Dragen | Kabinettet | Pavillonen |
1500: Kapela Kacha
|
1615:
Claus Høxbroe &
Mit Navn Er Keith
|
2215: Fuck The World | |
1730:
With no Arms and Legs
|
1900: Reflexfilm:
… i Danmark er jeg født … |
2300: Boris og Yessir | |
2015:
Free Pariah
|
2130:
Bad Boy Bo
|
0015: theMachine | |
2230:
Eldjudnir
|
2345:
Natten
|
0200-400: asque | |
0100: Revoltage
|
Torsdag
Store Scene | Dragen | Kabinettet | Pavillonen |
1245:
Umami
|
1200:
Ulrik Nørgaard Jensen
|
Neh-Owh Records + Solid & Futz
2215: cph_cpu |
1200:
Ulvedalen
|
1500:
Birthgiving Toad
|
1400:
Annette Bering Liisberg
|
Neh-Owh Records + Solid & Futz
2300: Togt |
|
1730:
SMULD
|
1615:
From Sarah
|
Neh-Owh Records + Solid & Futz
0015: Twirly Mist |
|
2015:
The Boombox Hearts
|
1900:
Mother Empire
|
Neh-Owh Records + Solid & Futz
0200-400: Solid & Futz: Oscilators of Odense Hedefar Lyden af Asger Bandit DJ Tumult BatLuder Elektrosatan |
|
2230:
Huldre
|
2130: Lars fra Mars
|
||
0100:
Neotek
|
2345:
Kongen af Hundige
|
Fredag
Store Scene | Dragen | Kabinettet | Pavillonen |
1245:
Montgomery Cirkus
|
1200:
Gøglershow Surprise
1220:
Sarpsborg Sabelduo
|
Kabinettet & Rap’n’Skralde
1800: Grow Digga |
1000:
Ujjaii Yoga Workshop
|
1530:
Cold Night For Alligators
|
1400:
Kun for normale!
|
Kabinettet & Rap’n’Skralde
1845: Mosell 1915: Intermezzo |
|
1800:
The Bang Bang Brain
|
1645:
Tiderne og Tilfældet
|
Kabinettet & Rap’n’Skralde
2000: Acton & Flemming |
|
2030: Sort Stue møder WhoAreYouPeople |
1915:
Own Road
|
Kabinettet & Rap’n’Skralde
2045: Danni Toma |
|
2345:
Bottled in England
|
2245:
Agnes Mercedes
|
Kabinettet & Rap’n’Skralde
2130: Ill Street Blues |
|
0100:
Night Cereal
|
2230: Sort Stof | ||
0000: Princess T | |||
0145: JPFT |
Lørdag
Store Scene | Dragen | Kabinettet | Pavillonen |
1245:
Electrocrank
|
1200:
Brødrene Woetmann
af Danmark
|
MC Battle Day!
1930: Freestyle session v. Fresco, Swiff, Dave og SomR. Beatbox-intermezzo v. Nappion. |
|
1500:
Sofie og det lille orkester
|
1400:
Sink Ships
|
MC Battle Day!
2130: Open mic session: Fabelyd bag pulten. Fresco åbner ballet. |
|
1730:
Why Don’t We Love Lucy
|
1615:
En dag i Helmand
|
Dance till you drop!
2200: Offbeat, GeléBitchesog Danmarks Bedste Breakers |
|
2015:
Opiate
|
1900:
Marasma General
|
2300: DJ Chez Debs | |
2330:
Grow Fins
|
2130:
Am I Unk
|
0030-400: ROOT, Serbern & Stanley Most | |
0100:
Rækværk
|
2345:
A Key Is A Key
|
Floating With Boateng
vil slå sig løs spontant rundt omkring på pladsen.